top of page

Wildlife Photographer of the Year

De internationaal veelgeprezen tentoonstelling Wildlife Photographer of the Year was opnieuw te bewonderen in Forum Groningen in het begin van 2026. De expositie, samengesteld door het Natural History Museum in Londen, brengt de mooiste en meest indrukwekkende natuurfoto’s van over de hele wereld samen. Bezoekers worden meegenomen langs adembenemende beelden en aangrijpende verhalen die de schoonheid én kwetsbaarheid van het leven op aarde laten zien.

Wildlife Photographer of the Year

Voor deze bijzondere tentoonstelling verzorgde deFine de audiovisuele techniek die de totale beleving versterkt. Met hoogwaardige projecties, diverse displays en innovatieve audiotechnologie kregen de verhalen achter de bekroonde beelden nog meer impact.


Bij binnenkomst worden bezoekers direct meegenomen in de tentoonstelling door een indrukwekkende projectie van bijna 5 meter breed. Deze grootschalige projectie fungeert als introductie op de expositie en brengt de sfeer van Wildlife Photographer of the Year direct tot leven. Dankzij de krachtige Epson laser projector komt ieder detail haarscherp in beeld.


Een opvallend onderdeel van de installatie is de toepassing van directional speakertechnologie. Deze innovatieve speakers zijn zo ontworpen dat het geluid uitsluitend hoorbaar is wanneer bezoekers zich direct onder de speaker bevinden. Hierdoor ontstaat een persoonlijke audio-ervaring zonder dat het geluid zich door de volledige ruimte verspreidt, ideaal voor een rustige en meeslepende expositieomgeving.


De directional speakers zijn gecombineerd met meerdere displays waarop video’s worden afgespeeld die het verhaal achter de fotografie vertellen. Zo krijgen bezoekers niet alleen de beelden te zien, maar ook de emoties, omstandigheden en verhalen achter het perfecte moment.


Dankzij de combinatie van projectie, beeld en gerichte audio ontstaat een unieke totaalbeleving waarin de indrukwekkende fotografie en bijbehorende verhalen optimaal tot hun recht komen.


Foto credit:
De fotografie op deze referentiebeelden mag niet worden gedupliceerd. De rechten van de gebruikte fotografie behoren toe aan de betreffende fotografen en organisatie.

bottom of page